O produktoch Pritt

1) Čo mám urobiť s lepidlom na oblečení?

Aj keď väčšina našich lepidiel je tuhého skupenstva, občas sa stane, že si nechtiac prilepíte rukáv. Stačí ak ho namočíte na 10 minút do studenej vody. Lepidlo sa rozpustí.

Potom postupujte podľa pokynov výrobcu na oblečení.

2) Ako urdržať lepidlo čo najdlhšie “čerstvé”?

Aby ste akékoľvek lepidlo urdžali použiteľné čo najdlhšie, po použití je dôležité ho dôkladne uzavrieť. Ak lepidlo nepoužívate viac ako 2 minúty, platí to isté. Takto predídete vyschnutiu lepidla.

Lepidlá skladujte pri izbovej teplote. Nemajú rady mráz.

3) Na čo si mám dať pozor pri majstrovaní a kreatívnych prácach s deťmi?

Lepiaca tyčinka Pritt neobsahuje rozpúšťadlá a ani PVP. Niektoré lepidlá sú tekuté a môžu obsahovať male časti (napr. vrchnáčik a pod.) a deti mladšie ako 3 roky by mali s nimi pracovať pod dohľadom rodičov.

4) Ako môžem opraviť vytiahnutú pásku z lepiaceho rollera Pritt?

Ak sa pri používaní stane, že sa pri použití odvinie viac pásky, ktorá sa nenavinie späť, stačí ak na inom kuse papiera 2-3 krát použijete roller a páska sa vráti do pôvodného stavu.

Súčasťou obalov jednorázových rollerov Pritt je koliesko, ktorým pootočíte a prebytočný film sa navinie späť.

5) Prečo existujú rôzne farby lepiacich rollerov?

Rozdielne farby používame na označenie lepiacich rollerov a na ich rozlíšenie, či sa jedná o roller na permanentné prilepenie (červené označenie) alebo na opätovne odlepiteľné a nalepiteľné použitie (žlté označenie). Veľmi rýchlo sa zorientujete, čo na vašom pracovnom stole máte.

6) Aká je najlepšia metóda …

 • … na lepenie fotografií?
  Odporúčame vám použiť Pritt Stick lepiacu tyčinku alebo lepiaci roller Pritt permanent alebo non-permanent.
 • … na kreatívne práce s papierom?
  Odporúčame vám použiť Pritt Stick alebo ktorékoľvek tekuté lepidlo Pritt.
 • … na lepenie plsti, textilu a ostatných materiálov?
  Odporúčame vám použiť lepiacu tyčinku Pritt Stick alebo ktorékoľvek tekuté lepidlo Pritt.

… na korigovanie veľkých plôch?
Odporúčame vám použiť korekčný roller Pritt so šírkou korekčného filmu 8,4 mm.

 • … na fixovanie plagátov na stenu?
  Odporúčame vám použiť Pritt Lepiacu gumu.

7) Koľko úsilia sa venuje otázkam udržateľnosti v rámci výroby produktov Pritt?

Udržiavanie rovnováhy medzi dosahovaním hospodárskych výsledkov, ochranou životného prostredia a sociálnou zodpovednosťou je základom firmnej kultúry spoločnosti Henkel. Z tohto dôvodu sa pri výrobe produktov Pritt kladie vysoký dôraz na environmentálnu kompatibilitu a bezpečnosť výrobkov.

Napríklad výroba produktov bez obsahu rozpúšťadiel. Až 90% lepiacej masy lepiacej tyčinky Pritt je vyrobených z obnoviteľných materiálov.

Obal tyčinky Pritt je vyrobený bez obsahu PVC a certifikovaný v súlade s legislatívou EU s prísnym ohľadom na požívanie výrobku deťmi. Pritt vymeniteľné rollery s náhradnou náplňou, pomáhajú šetriť zdroje a predchádzajú navyšovania odpadu.

Page 3

8) Je pravdou, že Pritt Stick je prvou lepiacou tyčinkou na svete?

V roku 1969 spoločnosť Henkel prišla s inováciou a predstavila prvú lepiacu tyčinku na svete. Inšpiráciou pri tom bol klasický vysúvací rúž na pery. Od tej doby sa celý svet lepenia obrátil naruby – spotrebiteľovi táto inovácia priniesla čistý, pohodlný a jednoduchý spôsob aplikácie.

Po viac ako 30 rokoch  spoločnosť Henkel predala vo viac ako 121 krajinách sveta viac ako 1 bilión lepiacich tyčiniek. Pritt je skutočne svetovo obľúbenou značkou.

9) Prečo je Pritt Stick tyčinka lepšia ako kedykoľvek pred tým?

Tu sú hlavné 4 dôvody:

 1. Nový Pritt Stick sa vyznačuje vysokou počiatočnou priľnavosťou.
 2. Ešte efektívnejšia – s novou tyčinkou Pritt realizujete až o 2,4 krát viac aplikácií ako s bežnými tyčinkami.
 3. Aplikácia bez hrudiek – čisté, presné a hladké nanášanie lepidla.
 4. Až 90% surovín použitých na výrobu lepiacej tyčinky je z obnoviteľných surovín.

10) Ako môžem predísť zaschnutiu lepiacej tyčinky?

Špeciálny vzduchotesný obal a vrchnáčik udržujú lepidlo čerstvé, čo predlžuje jeho životnosť až o niekoľko rokov. Dôležité je lepidlo po použití dôkladne uzavrieť. Sofistikovaný obal predlžuje životnosť a zároveň znižuje množstvo odpadu.

11) Aký produkt mám použiť pri lepení koláže?

Odporúčame vám použiť lepiacu tyčinku Pritt alebo ktorékoľvek tekuté lepidlo Pritt.

Tekuté lepidlá sú ideálne na lepenie rôznych druhov materiálov, modelov, obrazov, prakticky na všetky druhy kreatívneho majstrovania.

Page 4

12) Rád by som sa dozvedel viac o histórii značky Pritt? Ako to všetko začalo?

Asi pred štyridsiatimi rokmi prišla na svet famózna lepiaca tyčinka Pritt. Vývojový pracovník spoločnosti Henkel Dr. Wolfgang Dierichs dostal triumfálny nápad vyrobiť lepidlo v podobe tyčinky v roku 1967.

Trvalo to takmer dva roky, kým prvá lepiaca tyčinka Pritt uzrela svetlo sveta. Pripomínala dámsky rúž: malý a praktický, čistý pri použití a hlavne pripravený na okamžité použitie. Odohralo sa to v roku 1969.

Od tej doby značka Pritt prinášala inovatívne riešenia v lepení: od vyvinutia univerzálneho tekutého lepidla (1972), cez inovatívny spôsob lepenia lepiacimi rollermi (1989), priniesla originálnu lepiacu pásku Pritt Už nikdy nožnice, ktorá sa ľahko odtrhne rukou (2002) až po najnovšie novinky produktov na kreatívne majstrovanie (2010) a novú jedinečnú receptúru Pritt Stick (2011).V roku 1995 spoločnosť Henkel kúpila od spoločnosti Pelikán systém korekčných a lepiacich rollerov. Od tej doby Henkel priniesol mnoho inovácií, rozšíril svoju ponuku o nové, kompaktné, ergonomické produkty.

Poslednou inováciu v kategórii korekčných rollerov je Pritt ECOmfort korekčný roller (2010), ktorého obal je vyrobený až z 89% prírodných plastov.

Vysoká kvalita našich výrobkov bola niekoľkokrát ocenená na rôznych prestížnych svetových výstavách. Viac informácií o Pritte nájdete v časti: O značke Pritt.

13) Kto je pán Pritt?

Pán Pritt je stelesnením a hovorcom značky Pritt. Tento symbol bol prvýkrát odprezentovaný v roku 1987 pánom Arnoldom Sindlem v Manchasteri vo Veľkej Británii.

V roku 1990 sa pán Pritt slávnostne predstavil v Taliansku a konečne v roku 2007 sa prvýkrát objavil už aj na každej lepiacej tyčinke Pritt.

14) Mám zaujímavý nápad! Ako sa s ním s vami môžem podeliť?

Veľmi si ceníme podnety zo strany našich zákazníkov. Neustále hľadáme nové a zaujímavé nápady. Vyplňte prosím tento kontaktný formulár:
kontakt

15) Mám pripomienku k vašim produktom. Chcem vám ho tlmočiť.

Ďakujeme za váš záujem a za váš názor na naše výrobky. Ak máte pripomienky alebo návrhy na zlepšenie, neváhajte nás kontaktovať. Vyplňte prosím kontaktný formulár tu:
kontakt