Colours

Množstvo veselých farieb

Návšteva obchodu s výtvarnými potrebami môže byť skutočným zážitkom. Rozsah sortimentu v takýchto obchodoch je neuveriteľný. Veľký výber: farieb, doplnkov, látok, farieb. Pri pohľade na to všetko sa v mnohých z nás prebudí chuť tvoriť. No čo už, skôr než vyrazíte na nákupy, radi by sme vám dali niekoľko tipov. Pri tvorení s deťmi v zásade potrebujete len 3 druhy farieb. Ich výber záleží od ich veku a samotných schopností dieťaťa.

“Farby na maľovanie prstami” pre najmenších umelcov

Maľovanie prstami je obzvlášť populárne u najmenších detí, teda aj pre tých malých umelcov, ktorí neudržia v ruke ceruzky alebo štetec, majú tým možnosť vyjadriť svoje pocity. Môžu maľovať prstami alebo len tak otláčať svoje rúčky.

Väčšina týchto farieb má horkú veľmi nepríjemnú chuť. To preto, aby sa zamedzilo “ochutnávke” farieb. Takto to bude určite prvý a poslednýkrát.

Naučte sa tvoriť s akvarelom

“Akvarelové farby” ponúkajú pre malých umelcov mnoho možností. Vedia si namiešať farbu, akú potrebujú. Od svetlých až po tie najtmavšie. Vždy záleží na pomere riedenia farby s vodou. Deti si na vlastnej koži môžu vyskúšať, čo sa stane, keď zmiešajú červenú a modrú, alebo žltú a modrú farbu. Na toto experimentovanie sú akvarelové farby jednoznačne najlepšie.

A ak sa náhodou podarí farby rozliať,nemajte strach. Dajú sa jednoducho vyprať.

Akrylátové farby – farby ideálne na maľovanie na drevo

Akrylátové farby a laky” je možné riediť vodou. Keď vyschnú vytvorí sa na nich vodeodolný film. Akrylátové farby sú obyčajne matné, ale akrylátový lak je možné kúpiť v matnom, polomatnom alebo lesklom prevedení. Po zaschnutí je lak taký pevný, že sa nedá ostrániť.

Akrylátové farby sú menej odolné. Drevo je prírodný produkt, ktorý neustále pracuje. Vo vlhkom prostredí expanduje a naopak v suchom sa vysušuje a zmrašťuje. Na záver, po dokončení všetkých prác, nikdy nezabudnite dôkladne opláchnuť všetky štetce vodou!