Výroba produktov Pritt

Výroba lepiacej tyčinky Pritt

Vedeli ste, že spoločnosť Henkel vyvinula prvú lepiacu tyčinku na svete v roku 1969? Vtipné je, že ako inšpirácia na výrobu obalu poslúžil obyčajný rúž na pery.

Tento spôsob sa ukázal ako najjednoduchší, pohodlný a vhodný na aplikáciu lepidla. Ideálne riešenie pre deti: jednoduchá aplikácia, čisté a bezpečné.

Vidíte….dobré nápady sa môžu objaviť kdekoľvek!

Dnes má Henkel k dispozíci mnoho špecialistov...


... ktorí rozmýšľajú nad novými nápadmi, testujú ich v laboratóriách, ako je toto.

Už ste niekedy piekli koláčiky alebo sušienky? Na výrobu lepiacich tyčiniek používame rovnaký postup. Vedec vytvoril na každé lepidlo “recept”, ktorý sa používa na výrobu lepiacich tyčiniek Pritt.

Pritt Stick “kuchyňa”

Toto je miesto, kde sa začína výroba lepiacej tyčinky Pritt. Veľká nádrž v pozadí je miesto, kde sa všetky ingrediencie zmiešajú a varia podľa špeciálneho receptu na lepidlo.

Potom, čo sa lepidlo premieša, je prečerpané o poschodie nižšie do plniacej linky.

Pred 30-timi rokmi, ...

... sa na výrobu lepiacich tyčiniek Pritt nepoužívali počítače. Dnes pracuje naša továreň oveľa efektívnejšie a celý proces je sledovaný počítačmi.

Aj napriek tomu niektoré kroky musia byť stále kontrolované človekom. Napríklad pri kontrole teploty.


A teraz sa vyberme do výrobných hál

Proces plnenia začína naplnením veľkého zásobníka obalmi. Z tade potom putujú na dopravník a plniacu linku.

Henkel vyrába tri druhy lepiacich tyčiniek: 10g, 20g, 40g. Pre každú veľkosť je používaná iná plniaca linka.

Automatická linka...

Automaty pomáhajú a riadia pravidelný a priamy prísun prázdnych obalov lepiacich tyčiniek. Na svojej ceste na dopravníku, prichádzajú na prvú zastávku, plniacu linku.

Plniace linky sú chopné naplniť viac ako 200 000 tyčiniek denne. Nová lepiaca tyčinka je v okamihu hotová. V tejto časti výrobného procesu je dôležité, aby bolo lepidlo neustále v kvapalnom stave, aby s ním bolo možné naplniť obaly. Preto je ešte stále veľmi horúce.

Valčeky naplnené horúcim ešte tekutým lepidlom sa musia presunúť do chladiacej stanice pred tým, než sa uzavrú a postúpia do ďalšej stanice.

Vychladnuté valčeky lepidla sú pripravné na uzatvorenie

Automatická „ruka stroja“ uzatvorí lepidlo oveľa rýchlejšie ako ľudská bytosť. Po uzavretí, lepiace tyčinky putujú na baliacu linku, kde sa balia do plastových vaničiek, samozrejme automaticky. Prejdú ešte raz chladiacim procesom a potom sa už lepidlo zmení na tyčinku na okamžité použitie.

Hotovo!

Lepiace tyčinky sú pripravené na transport do vášho obľúbeného obchodu kde čakajú na vás. Na vaše kreatívne nápady, či pracovné povinnosti, ktoré vám pomôžu zrealizovať!