Najčastejšie kladené otázky

1) Čo môžem robiť, keď sa mi na oblečenie dostane nejaké lepidlo?

Aj napriek tomu, že väčšina našich lepidiel je netekutá, môže sa vám niekedy stať, že sa vám lepidlo dostane na rukáv. Oblečenie namočte asi na 10 minút do studenej vody. Dodržujte pokyny pre pranie na štútku odevu a nečistite ho chemicky.

2) Ako môžem lepidlo udržať v dobrom stave?

Pre dlhotrvajúce výsledky umiestnite uzáver na lepiacu tyčinku a správne ho zatvorte, keď ho nepotrebujete dlhšie než dve minúty. Zabránite tak vysychaniu.

Všetky lepidlá majú rady teplo a útulnosť. Tak ich chráňte pred mrazom.

3) Na čo si musím dať pozor, keď lepím s deťmi?

Tyčinky Pritt neobsahujú rozpúšťadlá a origniálne tyčinky Pritt dokonca neobsahujú PVP. Niektoré naše výrobky však v sebe obsahujú malé časti týchto látok (napr. tektuté lepidlá), a preto nie sú vhodné pre deti do 3 rokov a mali by byť používané pod dohľadom rodičov.

4) Ako môžem vyrovnať kruhy, ktoré sa mi vytvárajú na lepiacej tyčinke?

Ak sa objaví kruh, stačí tyčinku použiť 3 alebo viac krát na kúsku papiera.

Najnovší model Pritt lepiacich rollerov obsahuje gombík, s ktorým to ide ešte jednoduchšie

5) Prečo existujú rozne farebné lepiace rollery?

Farby používame k rozlíšeniu produktov trvalého (permanentného) a snímateľného (nepermanentného) lepenia.

Permanentné lepiace produkty sú označené červenou farbou, nepermanentné produkty majú žltú časť. Vďaka tomu ich na vašom stole jednoducho rozoznáte.

6) Aký je najlepší spôsob na...

...prilepenie fotiek?
Odporúčame použiť PowerPritt Stick, Doplniteľná roller alebo Kompaktný roller.

...kreatívne tvorenie s papierom?
Odporúčame použiť PowerPritt Stick alebo Pritt biele lepidlo na tvorenie.

...korekciu väčších plôch?
Odporúčame použiť Doplniteľný roller.

...zavesenie plagátov na stenu?
Odporúčame produkt Multi Tack

7) Koľko úsilia venuje Pritt otázkam udržateľnosti?

Spoločnosť Henkel si uvedomuje potrebuje harmonizovať ekonomické, ekologické a sociálne ciele a aktívne príjma zodpovednosť v rámci svojej sféry vplyvu a prispieva ku globálnej implementácii udržateľných riešení.

V roku 1991 začala spoločnosť Henkel vyvíjať alternatívy k rôznym surovinám. Pre Pritt lepiacu tyčinku bol Henkel prvý, kto nahradil suroviny na báze minerálnych olejov vhodnými obnoviteľnými surovinami.

Zákazníci a spotrebitelia sa môžu spoľahnúť na skutočnosť, že produkty a technológie spoločnosti Henkel boli dôkladne testované, aby bolo zaistené, že ak sú používané k pôvodnému účelu, sú bezpečné pre zdravie a živtoné prostredie.

Napríklad celý náš rad lepiacich tyčiniek neobsahuje rozpúšťadlá. Približne 90% adhezívnych zložiek používaných v Pritt Stick je vyrobených z obnoviteľných surovín, vrátane vody.

Obal Pritt Stick neobsahuje PVC a je certifikovaný, aby vyhovoval prísnej legislatíve EU pre bezpečnosť detí. Korekčné valčeky Pritt Refill Correction Roller sa jednoducho plní, čo pomáha šetriť zdroje a predchádzať plytvaniu.

8) Je pravda, že Pritt Stick bola vôbec prvá lepiaca tyčinka?

Áno, bolo to už v roku 1969, kedy inžinier spoločnosti Henkel, Dr. Wolfgang Dierichs, vynašiel Pritt lepiacu tyčinku. Napadlo mu to po tom, čo zahliadol ženu, ktorá si na pery nanášala rúž. Dr. Dierich si pomyslel: ,,Prečo nevytvoriť lepidlo v tvare rúžu, ktoré je rýchle, čisté a presné?" - a tak sa zrodila lepiaca tyčinka Pritt.

Od tej doby už svet lepenia nebol nikdy rovnaký - spotrebitelia mali konečne čistý a pohodlný spôsob lepenia!

Za viac než 30 rokov od doby, kedy sa na trh dostalo prvé ,,lepidlo v trubičkách", spoločnosť Henkel predala viac než 1 miliardu lepiacich tyčiniek v 121 krajinách, čo odlišuje Pritt ako skutočnú celosvetovú značku.

9) Ako môžem zabrátniť vysychaniu tyčiniek?

Špeciálny vzduchotesný systém uzáver + tuba udrží lepidlo dlhšie ,,funkčné". To predlžuje životnosť produktov o niekoľko rokov, čo pomáha šetriť zdroje a prechádzať plytvaniu.

10) Ktorý produkt je najlepší na koláž?

Odporúčame Pritt lepiace tyčinky - ich aplikácia je jednoduchá a čistá.

Takisto aj Biele lepidlo na tvorenie je skvelé na lepenie všetkých materiálov na vytvorenie koláží, obrázkov, modelov, atď.

11) Rád/Rada by som sa dozvedel/a viac o histórii Prittu. Ako to začalo?

V roku 1967, výskumník pre Henkel Dr. Wolfgang Dierichs dostal prvý nápad na Pritt lepiacu tyčinku. Výroba trvala len dva roky a priniesla prvú lepiacu tyčinku, ktorá pripomínala rúž: malá, s čistou aplikáciou a vždy pripravená na použitie. To bolo v roku 1969.

Odvtedy Pritt neustále vylepšuje lepenie: od Pritt viacúčelového lepidla (1972) po inovatívny Pritt lepiaci roller (1989), Pritt lepidlo na tvorenie (2010) a nová verzia Pritt lepiacej tyčinky (2011). Najnovšie inovácie boli v dekoratívnom portfóliu pri vydaní trblietavej lepiacej tyčinky (2016).

V roku 1995 Henkel kúpil biznis lepiacich tyčiniek od nemeckej firmy Pelikan. Pod jeho vedením ako popredný výrobca lepidiel, Henkel ďalej expandoval ponuku rollerov a zahrnul nové, kompaktné a ergonomické designy na korekciu a lepenie.

Vysoký štandard produktov bol rozpoznaný medzinárodnými oceneniami počas rokov.

Pre viac informácií o Pritte, prosím navštívte sekciu ,,O Pritte".

12) Kto je Pritt panáčik alebo Pritťáčik?

Pritt panáčik je náš obľúbený maskot značky Pritt.

Postavu vynašiel v roku 1987 pán Arnold Sindle v Manchestri vo Veľkej Británii.

V roku 2007 bol Pritt panáčik prvýkrát uvedený na lepiacich tyčinkách Pritt.

13) Mám nápad, ktorý by som s vami chcel/a zdieľať. Ako sa môžeme skontaktovať?

Vždy sme tu a otvorení novým nápadom! Prosím kontaktujte nás

14) Mám pripomienky k produktom. Ako sa môžem spojiť s Prittom?

Sme radi za akékoľvek pripomienky. Prosím kontaktujte nás.