Produkcia

Vedeli ste, že Henkel bola prvá spoločnosť, ktorá vynašla koncept lepiacej tyčinky? Po tomto novom vynáleze sme uvideli Pritt, jedinečnú značku, ktorá vyrába lepidlá s použitím zemiakového škrobu. Tento typ aplikátora sa osvedčil ako jednoduchý a pohodlný spôsob lepenia a je najlepším riešením lepenia pre deti: jednoduché, čisté a bezpečné. Zistitke, ako sa naše produkty vyrábajú, distribuujú a ako sme zlepšili náš výrobná proces od doby pred takmer 50 rokmi.

Výroba lepiacej tyčinky

Vedeli ste, že Henkel v roku 1969 vynašiel úplne prvú lepiacu tyčinku? Tento nápad prišiel na základe štúdia tuby rúžu a pohodlia, ktoré poskytovala pri aplikácii. Tento typ aplikátora sa osvedčik ako jednoduchý a pohodlný spôsob lepenia a je najlepším riešením lepenia pre deti: jednoduché, čisté, bezpečné. Skvelé nápady môžu prísť odkiaľkoľvek!

Náš tím vedcov

Dnes má Henkel mnoho vedcov, ktorí vyvíjajú nové produkty a testujú svoje nápady v laboratóriách. K výrobe lepiacich tyčiniek využívame techniku ,,varenia". Vedci vytvárajú ,,recept" na lepidlo, ktorý potom aplikujeme na výrobu našich produktov. Kliknite sem, ak si chcete vyrobiť vlastné lepidlo!

Pritťácka kuchyňa

Tu začína výroba - v našej ,,kuchyni" lepiacich tyčiniek. Veľká nádrž sa používa k zamiešaniu všetkých prísad lepidla dohromady, ktoré sa potom varí podľa nášho špeciálneho ,,receptu na lepidlo".

Po premiešaní je lepidlo čerpané o poschodie nižšie k plniacej linke.

Späť do minulosti

Pred takmer 50 rokmi sa k výrobe lepiacich tyčiniek nepoužívali počítače. Dnes naša továreň beží efektívnejšie a celý proces je možné pečlivo pozorovať pomocou počítača, aj keď na niektoré kroky ešte stále musia dohliadať vedci.

Plniaca linka

Proces plnenia začína, keď sú prázdne tuby s lepiacimi tyčinkami prepravované z veľkého zásobníka na pohyblivú rampu a na dopravník plniacej linky.

Henkel vyrába niekoľko veľkostí lepiacich tyčiniek. Aj napriek rôznym plniacim linkám pre každú veľkosť všetky fungujú v našich továrňach po celom svete v podstate rovnako.

Automatizované stroje

Automatizované linky pomáhajú úhľadne zarovnať tuby s lepiacimi tyčinkami. Cestujú po linke až do čerpacej stanice, kde dochádza k naplneniu tubičiek.

Tu môžete vidieť, ako naše tuby s lepiacimi tyčinkami vstupujú do ,,čerpacej stanice". Naše linky sú schopné naplniť viac než 200.000 tyčiniek denne. V tejto fáze musí byť lepidlo v kvapalnej forme, aby naplnilo skúmavky, takže je veľmi horúce.

Pípy horúceho tekutého lepidla sa musia presunúť do chladiacej stanice, než je možné ich uzavrieť a ďalej s nimi manipulovať.

Vychladnuté tuby sú pripravené k uzatvoreniu

Automatizované ,,rameno" uzatvára tuby. Po tom, ako sú tyčinky lepidla zaviečkované, sú umiestnené na baliace ,,podnosy" a prechádzajú druhým chladičom, aby sa zaistilo, že sa teplé lepidlo skutočne zmenilo na tyčinku pripravenú k použitiu.

A je hotovo!

Lepiace tyčinky sa posielajú do obchodov a sú pripravené vám pomôcť so všetkými vašimi lepiacimi projektmi doma, v škole alebo v kancelárii - čisto, rýchlo a presne.