História značky Pritt

História značky Pritt

V roku 1969 vynašiel Henkel prvú lepiacu tyčinku na svete a od tej doby už svet lepenia nebol nikdy rovnaký. Objavte najpamätnejšie fakty a udalosti, ktoré sa stali od uvedenia značky na trh - akým je zmena designu v priebehu rokov a technologický vývoj. Pozrite sa na udalosti značky a zistike, ako bola naša celosvetová značka vybudovaná a ako bola vypustená do vesmíru.

1969

V roku 1969 Henkel vynachádza prvú lepiacu tyčinku na svete - po tom, ako študovali jednoduchosť a praktickosť vysunutia rúžu. Od tohto momentu už svet lepidiel nikdy nebude rovnaký, keďže spotrebitelia konečne majú čistý a praktický spôsob lepenia! Takmer 50 rokov po prvom modeli ,,tubového lepidla", Henkel predal viac než 1 miliardu lepiacich tyčiniek v 121 krajinách, vďaka čomu sa Pritt stal skutočne globálnou značkou.

1971

Pritt stick je k dispozícii v 38 krajinách. Značku a jej kvalitnú produkciu začína spoznávať stále viac ľudí.

1988

Dizajnová tyčinka je uvedená na trh a lepidlo je jednoduchšie použiteľné

1995

V roku 1995 Henkel kupuje od nemeckej spoločnosti Pelikan obchod s rollermi. Pod svojím vedením ako popredný svetový výrobca lepidiel Henkel ďalej rozširuje svoj sortiment rollerov o nové, kompaktné a ergonomické konštrukcie pre opravy a lepenie.

1999

Spoločnosť Henkel vstupuje na trh s lepiacimi páskami a s vynálezom lepiaceho rolleru.

2000

Henkel začína rok 2000 predstavením korekčného rolleru s najužšou šírkou pre opravy jednotlivých znakov. Teraz je možné zakryť aj tie najmenšie chyby rýchlo a iba jednoduchým ťahom pera!

2001

Pritt nie je len celosvetovou značkou - v marci 2001 sa stáva doslova univerzálny! 17. marca 2001, presne o 9:23, raketa Soyuz odštartuje z kozmodomu Bajkonur v Kazachstane a nesie náklad produktov Pritt, smerujúci k Medzinárodnej vesmírnej stanici (ISS).

Na palube ruský kozmonaut Jurij Usachev, veliteľ ISS, osobne testuje produkty Pritt. Pri dôslednom každodennom používaní v podmienkach nulovej gravitácie a ďalších extrémnych vesmírnych podmienkach je Pritt oficiálne ocenený exkluzívnou pečaťou ,,Vesmírne odolná kvalita".

2003

V roku 2003 Henkel uvádza na trh niekoľko vzrušujúcich nových produktov: ,,No More Scissors" je priehľadná páska s vrúbkovanými okrajmi, takže je možné ju jednoducho roztrhnúť rukou. A naše vymeniteľné rollery (lepiace aj korekčné).

2005

Zavedenie korekčného rolleru Pritt umožňuje spotrebiteľovi korigovať aj do strán. Dôsledný vývoj radu rollerov sa vypláca: ,,Korekčný Comfort Roller" naväzuje na úspech Lepiaceho Compact rolleru, víťaza inovačnej súťaže ,,Produkt roka" (FVKK).

Korekčný roller Pritt pre bočnú korekciu získava vďaka svojmu vynikajúcemu designu ocenenie ,,Red Dot Design Award 2005".

2009

Pritt predstavuje svoj rad tekutých lepidiel dostupných v 40g a 90g fľaštičkách. Jedinečný tvar fľačí umožňuj jednoduchú a presnú manipuláciu pre všetky druhy remeselných prác. Jeho ergonomický tvar a zloženie bez rozpúšťadiel robí toto lepidlo ideálnym pre deti.

2010

Tento rok je pamätným pre začatie ,,ECOmfort Korekčného Rollera", s obalom vyrobeným z 89% obnoviteľných zdrojov. Bolo mu udelené tretie miesto na Hannoverskom festivale 2010 pre ,,Biomateriál roka". V tom istom roku Pritt odhaľuje svoj nový rad ,,Doplniteľných Rollerov", so stredným a bočným korekčným rollerom, vyrobenými približne z 50% z recyklovaného plastu.

2011

Pritt uvádza na trh novú lepiacu tyčinku, ktorá je vďaka novému zloženiu z 90% prírodných ingrediencií* pre deti bezpečnejší, a je silnejší a čistejší než inokedy.

2014

Tento rok Pritt znova uvádza na trh svoje farebné lepiace tyčinky pre zábavnú dekoráciu. Farebné lepiacte tyčinky zostanú farebné! Deti môžu svoje remeslá ozdobiť pridaním trblietok alebo čohokoľvek iného, čo si dokážu predstaviť.

K dispozícii aj vo farebnej škále dúhy, štyri tyčinky v rôznych farbách, ktoré je ešte možné ozdobiť farebnejším spôsobom. A čo je ešte lepšie, všetky produkty sú dostupné v jedinečnej receptúre Pritt z 90% prírodných ingrediencií (vrátane vody).

2015

Orignálna tyčinka Pritt prichádza s čarovným prekvapením! Pritt znova uvádza na trh Magickú tyčinku s unikátnou patentovanou 90% prírodnou formulou (vrátane vody). Magická tyčinka sa nanáša modrá, ale po uschnutí je priehľadná - deti tak vedia, kde už lepidlo aplikovali počas tvorenia!

2016

Pritt uvádza na trh Trblietavé lepiace tyčinky v žltej a červenej. Deti si tak môžu užit neobmedzenú kreativitu, jednoduchosť používania a nanášania, plus excelentný schnúci čas a výkon. Rodičia si môžu byť istí, že formula je založená na 90% prírodných zložiek (vrátane vody), prateľná už pri nízkych teplotách, cenovo dostupná a vo výsledku bez neporiadku!

2017

Pritt uvádza na trh nové korekčné a lepiace rollery s novými flexibilnými hrotmi, ktoré vám umožnia korigovať nanášanie v akomkoľvek smere. Nové lepiace rollery s novou generáciou lepiacej pásky - bez trhania a navliekania. Hladká a presná aplikácia pre čistú korekciu a lepenie.